Klimatické extrémy jako letošní sucho budou čím dál častější. Stojíme na začátku nového trendu, kterému budeme muset čelit, upozornil ministr životního prostředí Richard Brabec ve čtvrtek po jednání takzvané národní koalice boje proti suchu.

"Musíme se adaptovat, jinak zahyneme, dopad na společnost jako takovou bude obrovský," prohlásil s odborníky za zády po jednání na Úřadu vlády.

Úkol čelit suchu a pečovat o dostatek vody označil za veřejný zájem číslo jedna.

Právě tváře hydrologů, klimatologů, akademiků nebo odborníků ze státní správy by se podle ministra mohly objevit i v takzvanému vodnímu úřadu, který si přeje založit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.