Kondici fotbalového klubu rozhodně nepoznáte jen podle toho, jaké hráče nakupuje. Kdyby tomu tak bylo, musely by se Sparta i Slavia teď chystat na boje v základní skupině Ligy mistrů.

Stává se ale, že do sebe vše zapadne tak, jak má. Juventus Turín v létě koupil Cristiana Ronalda, momentálně asi nejlepšího hráče na světě. Ale rozhodně to není klub, který by jen bezhlavě utrácel za hráče. Je v zisku, což ve špičkovém fotbale není samozřejmé. A − na rozdíl od konkurence − to dokáže i bez superbohatých arabských, ruských nebo třeba čínských majitelů.

Příkladem je fakt, že Juventus chce začít stavět druhý stadion. Zatímco řada jeho italských konkurentů hraje na starých, už pomalu nedůstojných stadionech, Juventus chce vybudovat další komplex. Má mít kapacitu pět až šest tisíc míst a bude ho využívat jeho béčko, mládežnické týmy a taky tým žen.

V Turíně prostě vědí, že nestačí jen nakoupit hvězdy a myslet si, že úspěch pak přijde tak nějak automaticky. Nás může jen těšit, že jakožto viceprezident má na úspěšném chodu Juventusu Turín nemalý podíl Čech Pavel Nedvěd.

Související