Pan Pickles je obchodní značka s hodnotou 112 milionů dolarů. Jeff na druhé straně je posmutnělý odloučený manžel a truchlící otec. Oba však sdílejí jedno tělo. Tělo komika Jima Carreyho, který se po více než dvaceti letech vrací seriálem K smíchu na televizní obrazovky. A jako by v této roli představitele slavného hrdiny z pořadů pro děti pana Picklese, která budí i hlubší emoce než smích, hrál sám sebe.

To je ovšem problematické tvrzení. Neboť Carrey hrál sám sebe odjakživa. "Jim Carrey byl skvělá postava a měl jsem štěstí, že jsem tu roli dostal," řekl komik loni v talkshow Jimmyho Kimmela. Nežertoval. Herec, který se v posledních letech proměnil v zarostlého filozofujícího muže s vizáží poustevníka, se opravdu domnívá, že neexistuje žádné já, že všichni "jsme energie". Nebo tu roli poustevnického mudrce skvěle hraje.

Když se v roce 1983 v televizi poprvé objevil tento mladík z Ontaria, který ve skeči napodoboval Elvise Presleyho, nebyla to klasická imitace. Šlo o nervy drásající proměnu, komedii "na druhou", při níž diváci trnuli, zda na sebe Carrey zvládne vzít  podobu legendárního zpěváka, aniž by během toho zešílel či aniž by se jeho zdánlivě gumové tělo rozpadlo na kusy.

O dekádu později triumfálně dobyl plátna i pokladny kin. Rok 1994 patřil Jimu Carreymu. Nejprve nakráčel mezi diváky jako zvířecí detektiv Ace Ventura − muž, který rozumí řeči zvířat, umí mezi zuby chytit kulku a do toho skvěle napodobuje třeba kapitána Kirka ze seriálu Star Trek. O pár měsíců později se převtělil do role jakéhosi komiksového Jekylla a Hydea v komedii Maska a koncem roku svou "plastelínovou" tvář zúročil ve filmu Blbý a blbější.

Američtí kritici ho spíše nesnášeli, publikum ho milovalo, komedie Maska i Blbý a blbější se zařadily do desítky nejúspěšnějších filmů roku. Tehdy nikdo netušil, že ti stejní kritici mu budou za pár let aplaudovat za výkony ve filmech Truman Show či Muž na měsíci, za něž získal Zlatý glóbus. Málokdo v té době viděl pojítko mezi Carreyho vážnějšími rolemi a lidovými taškařicemi jako Blbý a blbější.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.