Ušmiknout, naložit a tradá. Takhle jednoduše si většina lidí asi představuje průběh likvidace jednoho nelegálního billboardu u dálnice nebo silnice I. třídy. Představa možná laická, ale s jakou zapeklitostí tu počítat? Přijede parta chlapů, dva náklaďáky na střídačku. Dva pokácené billboardy za hodinu, šestnáct za den, osmdesát za týden, čtyři tisíce sto šedesát billboardů za rok. Když uvážíme, že kolem českých silnic byly loni v září − tedy v době, kdy vstoupil v platnost nový zákon o pozemních komunikacích − zhruba tři tisícovky nedovolených nosičů velkoplošné reklamy, které jejich majitelé odmítli sami odstranit, tak je to práce asi na devět měsíců. I s týdenní vánoční pauzou, při nasazení minima pracovníků a techniky. Betonové základy se dají zlikvidovat později, ty bezpečnost silničního provozu neohrožují.

Zákon je na straně státu, skutečně nic složitého − když se ovšem chce! Za pár dní − v září − uplyne termín, který ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO stanovil pro vyřešení problému. Stačilo spojit síly ministerstva, odpovědného za dálnice, a krajů, jimž patří hlavní silnice. To se však nestalo. A výsledkem je ostuda.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru