Lidé, kteří shánějí bydlení, jsou ve stále svízelnější situaci. Ceny bytů a domů stoupají, podmínky pro získání hypoték se zpřísňují a nabídka bydlení je stále menší. Kromě toho se města i obce v minulosti zbavily mnoha nájemních domů a nové staví minimálně.

Za tohoto stavu přichází ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) ve spolupráci se Svazem měst a obcí s programem, který by měl podle ní lidem pomoci. Především těm, kteří nemají šanci vzít si hypotéku nebo platit vysoké nájemné. "Chystáme Program výstavby, do kterého předběžně počítáme s rozpočtem zhruba dvě miliardy korun ročně. Chceme nastavit reálné spuštění projektu nejpozději na jaře příštího roku," řekla HN Dostálová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.