Počátkem roku Krajský soud v Brně poslal do vězení pětici pachatelů za 22milionový daňový únik při obchodu s parfémy: hlavní viník dostal osm roků a osm měsíců vězení. Ačkoliv se zboží dováželo přímo z Indie, papírově se prohnalo přes několik firem, které si neoprávněně naúč­tovaly odpočty DPH.

Verdikt sice ještě není pravomocný, ale jednu zvláštnost má. Trest dostala i trojice firem zapletená do podvodů. Podle zákona o trestní odpovědnosti firem musí uvedené společnosti zaplatit tři miliony korun. Je to dosud nejvyšší uložený trest podle zmíněného zákona, který začal platit před necelými sedmi lety.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.