Patří tradičně mezi katolické země. Přesto do Irska papež, tehdy Jan Pavel II., naposledy přijel téměř před 40 lety, v roce 1979. To se změní o víkendu, kdy bude v Irsku na návštěvě papež František. Nejvíc pozornosti poutá jeho záměr sejít se s oběťmi sexuálního násilí ze strany kněžích. "Papež si především přeje naslouchat," řekl o setkání jeho mluvčí Greg Burke.

Během několika desetiletí se v Irsku staly obětí sexuálních zločinů tisíce nezletilých. Církev případy často tajila a bránila se jejich vyšetření. Skandály zapříčinily "hluboce zakořeněnou nedůvěru" lidí vůči představitelům církve, připustil dublinský arcibiskup Diarmuid Martin.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.