Patří Václav Klaus mladší a další podobní politici k pouhým "exotům", které jejich strany tolerují, protože přitahují určitou skupinu voličů, ale jinak nemají šanci se ve straně nikdy dostat až na úplný vrchol? Každý, kdo by této iluzi propadl, nechť si uvědomí, kdo je prezidentem Spojených států.

Donald Trump je nejlepším příkladem politika, který byl se svými názory původně na samém okraji vlastní strany, tedy amerických republikánů. Nikdo z jejich prominentních členů nepočítal s tím, že by Trump mohl vyhrát stranické primárky a stát se kandidátem Republikánské strany na prezidenta. A následně zvítězit i v prezidentské volbě.

Trump má na řadu klíčových republikánských témat opačný názor než jeho strana. Je proti volnému obchodu, zpochybňuje americké aliance i aktivní americkou zahraniční politiku. Také k migraci má mnohem tvrdší postoj než republikánský "establishment". A přesto Republikánskou stranu doslova uchvátil, jen naprosté minimum jejích politiků se ho dnes odváží kritizovat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.