Přestože od 1. září začne platit nová, mírnější pamlsková vyhláška, řada školních bufetů neotevře. Předchozí norma zpřísnila nároky na nabízené potraviny natolik, že podmínky nesplnila ani většina pečiva a bufety v mnoha školách skončily. Někde bez náhrady, někde se svačiny začaly nabízet v jídelnách. Volnější podmínky vrátily do veřejného prostoru debatu o vhodnosti či škodlivosti nabízených potravin a jídel. Mnohde teď vyčkávají, jak se legislativní novinka ujme.

Ministerstva školství a zdravotnictví zmírnila vyhlášku po kritice od škol i rodičů, že je příliš restriktivní. Děti chodily nakupovat do obchodů poblíž škol, kde byla širší nabídka, ale často i nezdravých potravin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.