Kancelářský byznys firem, jako jsou Xerox, Konica Minolta, Hewlett-Packard (HP) nebo japonské OKI, byl dlouhá léta prakticky neměnný, ale digitální věk si vyžádal spoustu změn. Donedávna se lídři trhu vedle výroby menších stolních tiskáren zaměřovali na produkci multifunkčních zařízení pro podniky, zvládajících tisk, skenování a kopírování. V posledních letech se tyto globální společnosti čím dál víc zaměřují také na dodávání softwaru pro správu dokumentů. Umožňují tím pracovat s tištěnými smlouvami či fakturami, stejně jako s počítačovými daty.

"Představte si, že například chcete uzavřít pojistnou smlouvu. Pracovník pojišťovny naskenuje vaše základní dokumenty a systém mezitím ověří, zda byly dodány všechny potřebné údaje. Napojením na centrální databázi pojišťovny lze navíc zjistit i klientovu finanční nebo pojistnou historii, uzavřené související smlouvy nebo nárok na bonusy," dává příklad Michal Grepl, manažer společnosti Konica Minolta. Podle něj stačí na multifunkčním kancelářském zařízení dokument pouze oskenovat, on se pak uloží na internetové úložiště a za pomoci příslušného softwaru se s ním pak může dál pracovat.

Využívání podobných systémů se přitom neomezuje jenom na kanceláře. "V nemocnicích je například možné z ovládacího panelu multifunkční tiskárny skenovat záznamy přímo do zdravotnické karty daného pacienta," uvádí šéfka tuzemského HP Erika Lindauerová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru