Zhruba polovinu italských dálnic spravuje společnost Atlantia. Po zřícení dálničního mostu v Janově, při kterém zahynulo 43 lidí, teď musí bojovat o svůj výnosný byznys. Hrozí, že jí vláda odejme koncesi.

Šéf Atlantie Giovanni Castellucci vyjádřil "hluboký zármutek" nad oběťmi katastrofy 14. srpna. Současně ale za ni odmítá nést odpovědnost. Dálnice v zemi provozuje prostřednictvím dceřiné firmy Autostrade per l'Italia a tvrdí, že jako správce mostu za tragédii nenese žádnou odpovědnost. Prohlašuje, že firma řádně plnila veškeré povinnosti. "Nejprve se musí vše důkladně vyšetřit, zjistit příčiny neštěstí a až potom bude možné označit viníka," říká Castellucci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.