Dneska bych si možná zpětně klepal na čelo. Tehdy jsem byl ale malé drzé dítě, takže jsem to prostě zkusil a ono to vyšlo, odpovídá Lukáš Hakoš na otázku, jak ho v devíti letech napadlo napsat tehdejšímu šéfovi Microsoftu Billu Gatesovi. Ten mu po třech měsících čekání začal na jeho dopisy překvapivě odepisovat.

Rodákovi z Mostu je dnes 30 let, přesto toho už teď dokázal mnohem více než většina ajťáků z Česka. Vedle své korespondence s Gatesem pro Microsoft ještě jako dítě vymyslel vylepšení jeho e-mailového klientu Outlook, v pubertě pak vytvořil desítky volně šířených programů, které si stáhly statisíce lidí z celého světa. Se svou firmou Clever Monitor, jež se zabývá digitální distribucí reklamy, se později dostal ke globálně významným klientům: automobilce BMW, filmovému studiu Walta Disneyho nebo americké kosmické agentuře NASA. Nyní k tomu slaví další úspěch: jako vůbec první Čech přednášel na celosvětové konferenci Microsoftu v Las Vegas, která se konala koncem července.

Gatese asi zaujaly mé hry

"Microsoft pódium vyhrazuje pro své zaměstnance nebo významné firemní partnery, jako jsou Samsung, GE nebo Boeing. Když pozvali i mě, nebylo nad čím váhat," říká Hakoš o svém vystoupení na konferenci. Té se v centru světového hazardu účastnilo přes 30 tisíc lidí z celého světa a český IT podnikatel se na ni prý dostal proto, že už dříve přednášel na menších akcích, které Microsoft pořádá po Evropě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.