Velryba grónská se prohání oceánem déle než dvě století. Dosud žijící samec želvy obrovské Jonathan se narodil na Seychelách okolo roku 1832. Rekordmanem v říši živočichů je arktika islandská − nejstaršímu vylovenému exempláři tohoto mořského mlže z čeledi Arcticidae bylo 507 let, narodil se tedy za vlády čínské dynastie Ming. Proti tomu žije člověk tak krátce!

Genetik Jan Vijg, který zkoumal data o dlouhověkých seniorech z USA, Japonska i Francie, ve studii uveřejněné v časopise Nature klade věkovou hranici maximálně na 125 let. Naproti tomu technooptimisté věří, že díky genetické manipulaci a nanotechnologiím mohou i lidé žít 500 let.

Prozatím při dobré životosprávě významně stoupají šance dožít se aspoň stovky. Například japonská stotřicetimilionová populace zahrnuje 70 tisíc těch, kdo už oslavili sté narozeniny.

Největší zásluhy se připisují stravě založené na zelenině a mořských plodech. S tím se ale lidstvo nehodlá spokojit.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.