Antonín Švehla

Přední československý státník a politik. Představitel agrárního hnutí, který dokázal sjednotit venkov. Spoluzakladatel Sdružení českých zemědělců, byl u zrodu agrární strany, založil deník Venkov a byl předsedou České strany agrární. V říjnu 1918 byl v čele hlavních politických sil země, vedených "pěti muži 28. října". Vedle Tomáše G. Masaryka, se kterým spolupracoval, byl nejsilnější osobností první republiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zemědělští odborníci vybrali jedenáct lidí, kteří jsou ve finále ankety Významné osobnosti českého zemědělství.
  • O vítězi rozhodnou odborníci z ministerstva zemědělství, Potravinářské komory ČR, Ústavu Antonína Švehly a dalších odborných organizací.
  • Zde je šestka vybraných osobností, všech 11 nominovaných bude představeno v areálu Země živitelky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.