Nově oznámené americké sankce poslaly dolů akcie velkých ruských společností. Kurz rublu k dolaru se propadl na nejhorší úroveň od roku 2016. Experti ale tvrdí, že žádná katastrofa nenastane. Inflace se skokově nezvýší, nedojde ani k zásadnímu propadu příjmů, jen bude nadále klesat úroveň života.

Americké ministerstvo zahraničí aktivovalo zákon z roku 1991, trestající země, které použijí chemické zbraně. To se podle Washingtonu stalo v případě otravy dvojitého špiona Sergeje Skripala a jeho dcery Julie a vinu nese Moskva. V první fázi, která vstoupí v platnost 22. srpna, bude zakázáno vyvážet do Ruska elektroniku a všechny technologie, které by mohly mít vojenské využití.

Po třech měsících přijde další fáze, předpokládající snížení úrovně diplomatických styků, zákaz společnosti Aeroflot létat do Spojených států a výrazné omezení jakýchkoli obchodních styků. To vše přijde, pokud do té doby Rusko závazně neslíbí, že se to nebude opakovat, a pokud nepustí do svých zařízení inspektory OSN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na stupňování sankcí doplácejí některé ruské akcie.
  • O kolik mohou zpomalit ruskou ekonomiku?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.