Dávno pryč je éra podnikových chat, výdobytku padesátých a šedesátých let minulého století. I tak se ale najdou firmy, které na rozdíl od většiny ostatních své rekreační objekty na konci milénia neprodaly a pobyty v nich stále nabízejí zaměstnancům za zvýhodněné ceny. Jedná se například o Českou poštu nebo Koh-i-noor.

Největší tuzemský zpracovatel mléka, jihočeská Madeta, patří k firmám, které se podnikových zařízení určených k oddychu zbavily. V roce 2000 to byla reakce na malý zájem zaměstnanců levné ubytování využít. Kupcem byl Miloslav Dytrych, někdejší ředitel závodu v Plané nad Lužnicí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte, který ze supermarketů má v Česku podnikovou chatu a jak vypadaly zájezdy Madety v minulosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru