Americký republikán Ron Paul se nestačil divit, když se místo diskuse o rakouské ekonomice ocitl uprostřed hotelového pokoje, kde se tohoto třiasedmdesátiletého lékaře a politika pokusil svést rakouský homosexuál se zálibou v drahé módě pomocí nevychlazeného šampaňského, jahod a poznámky, že je mnohem hezčí než Enrique Iglesias. Poté si Rakušan Bruno sundal kalhoty a interview rázně skončilo Paulovým znechuceným odchodem.

Britský komik Sacha Baron Cohen jistě nevynalezl satiru využívající převleků za fiktivní postavy. Jeho dnes už nechvalně proslulí hrdinové − Ali G, Borat či Bruno − i ti noví z aktuálního pořadu Who Is America?, který běží na americké stanici Showtime, mají předobrazy sahající minimálně do 18. století.

Ale Cohen ve své snaze překračovat hranice dovede být neobyčejně houževnatý. Jeho výpady se v průběhu uplynulých dvou dekád cítili uraženi vrcholoví politici i běžní lidé, a dokonce jeden celý národ. Přitom coby kazašský reportér Borat nezesměšňoval Cohen zvyky Kazachstánu, ale spíše stereotypy a předsudky lidí, kteří byli ochotni uvěřit, že v Kazachstánu homosexuálové nosí modré klobouky a že se tam pije fermentovaná moč.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.