Dvacet pět let sloužil Ivo Mitáček u bezpečnostních sborů, z toho posledních šest na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Od začátku měsíce už tam není. Do svých "služeb" ho získala ve Zlíně koalice strany soukromníků, svobodných a nezávislých, na kterou má velký vliv senátor za stranu podnikatelů, vlastník holdingu Synot a spolumajitel několika médií Ivo Valenta.

Mitáčkův přestup zapadá do Valentova úsilí rozšířit politický vliv. Do podzimních voleb jdou také jeho dva velmi blízcí spolupracovníci. Bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš chce být senátorem za Uherskobrodsko a Valentův senátní asistent Michal Dvouletý kandiduje na starostu Uherského Hradiště.

Kdyby uspěli, Valenta by přes ně získal vliv napříč Zlínským krajem, kde žije i podniká. Jeho postavení je tady už tak silné − v senátních volbách v roce 2014 jednoznačně uspěl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.