K nebývalému kroku přistoupil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), když dovolil premiérovi Andreji Babišovi, aby nominoval "svého" člověka do rozkladové komise, která v těchto týdnech řeší osud ostře sledované mnohamiliardové zakázky na provozování mýtného systému. Babiš v červnu navrhl pražského advokáta Jana Hrazdiru z kanceláře HKDW Legal. Šéf ÚOHS Petr Rafaj s návrhem souhlasil a Hrazdiru za člena komise ustanovil. Vyplývá to z dopisů mezi oběma muži, které mají HN k dispozici.

Podle Rafaje je to tak v pořádku. "Sám jsem panu Babišovi nabídl, aby si tam dal nějakého svého zástupce. Aby měl informace, jak vše probíhá," uvedl pro HN. Ač připouští, že jde o neobvyklý krok, spatřuje v něm "jediný způsob, jak se bránit různým pomluvám, že posuzování celého případu neprobíhá fér".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.