Bývá to tak vždy, když na zahraničních misích zahynou čeští vojáci. A přišlo to i po smutné zprávě o smrti rotného Martina Marcina, desátníka Kamila Beneše a desátníka Patrika Štěpánka při plnění úkolů v Afghánistánu. Po prvotním šoku, kondolencích, vyzdvižení zásluh a hrdinství se ozvali pochybovači. Je prý potřeba přehodnotit českou účast na vojenských misích v cizině.

Konkrétně si to myslí okamurovci a komunisté. SPD nechce české vojáky posílat do zahraničí vůbec, protože jejich úkol vidí jen v obraně českého území. A KSČM by působení Čechů v cizině omezila jen na mise s mandátem Rady bezpečnosti OSN. Tedy se souhlasem Ruska, které má v radě právo veta.

Pomiňme, jak hrubé a nepatřičné jsou takové úvahy ve chvíli nejhlubšího zármutku rodin zemřelých. Vždyť znevažují smysl oběti, k němuž se padlí hrdinové přihlásili svou dobrovolnou účastí na misi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru