Když Španělsko v roce 2008 postihla finanční krize, zasáhla i firmu podnikatele Jaumeho Cunilla. Jeho kovovýroba přišla o zakázky a Cunill musel podnik, který založil už ve druhé polovině 90. let, zavřít.

Nepříjemná situace ho ale nepoložila. Po pár týdnech se oklepal a začal se naplno věnovat svým nápadům. Vymyslel například interaktivní oblečení na sport pro zrakově postižené. Nevidomí nebo lidé, kteří špatně vidí, mohou v tomto oblečení hrát třeba fotbal, protože má v sobě zabudovaný elektročip, jenž komunikuje s čipy ostatních hráčů a s brankami.

Patent na "oblek pro superhrdiny", jak mu Cunill říká, následně prodal, stejně jako další podobné inovativní projekty, a založil novou firmu − Tech4Freedom, kde vymýšlí a vyrábí zařízení pro nevidomé a slabozraké. Žádná osobní zkušenost se ztrátou zraku ho ale nepohání. Španělský podnikatel říká, že v sobě našel dar − velmi jednoduše dokáže vymyslet inovativní řešení problémů. "Tato vlastnost mi byla dána a já chci prostřednictvím tohoto daru zlepšit společnost. Když už ho mám, musím ho sdílet se světem," říká Cunill.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.