Odchod Velké Británie z Evropské unie bez dohody by měl výrazný dopad na britský Gibraltar. Tomu se musí předejít, varovala španělská vláda. Obává se, že takový krok by se negativně promítl i do ekonomiky jižního Španělska, jež je s Gibraltarem úzce provázaná.

Španělsko má právo veta při rozhodování o budoucím vztahu Gibraltaru s unií. To v praxi znamená, že nejprve se musí na bilaterální úrovni dohodnout Londýn a Madrid, až poté přijde na řadu dohoda mezi EU a Británií ohledně Gibraltaru.

Jenže prozatím se u jednacího stolu nepodařilo dosáhnout průlomu. "Chceme dohodu, která ochrání zájmy všech lidí, kteří žijí u Gibraltaru," prohlásil španělský ministr zahraničí Josep Borrell.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.