Typickým hráčem léčícím se ze závislosti byl donedávna člověk, který propadl hazardu v herně před automaty s ovocem na válcích. Prosázel spoustu peněz, zadlužil rodinu, a když se problém provalil, obrátil se na odborníky. Za nimi teď chodí lidé ve stejných potížích, stále častěji ale uvádějí, že nevznikly v herně, ale doma u počítače.

Aktuální výroční zpráva o hazardu v Česku, kterou zpracovalo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti a kterou v úterý schválila vláda, potvrzuje přesun hráčů na internet. Třetinu peněz, které Češi loni prosázeli, vsadili on-line, před pěti lety to byla pouze pětina. Umožnil to zákon, díky kterému od loňska ubývá heren, zároveň ale rozšiřuje možnosti hraní on-line. Na českém internetu si lidé mohou zahrát i virtuální obdobu klasických automatů či ruletu.

A zatímco před pěti lety tvořili hráči na automatech 83 procent léčených gamblerů, loni to bylo 63 procent. Narůstá podíl závislých na on-line hraní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.