Do celopražských komunálních voleb chce jako černý kůň zasáhnout nově vzniklé hnutí Praha sobě, založené populárním starostou Prahy 7 Janem Čižinským.

V úterý, v poslední možný den podání kandidátek, odevzdalo registrační archy s více než 97 tisíci podpisů. Je to skoro o sedm tisíc více, než je podle zákona potřeba pro občanskou kandidátku. Podepsat se pro ni musí nejméně sedm procent obyvatel.

Ještě nemá vyhráno. Část hlasů může být neplatných, ať už kvůli tomu, že to někdo podepsal dvakrát, nebo podpis připojili lidé bez trvalého bydliště v Praze. Hnutí proto podpisy sbírá dál až do 13. srpna, dokdy je možné odstranit nesrovnalosti na kandidátkách.

Čižinský se netají tím, že chce vyhrát volby a v primátorském křesle vystřídat Adrianu Krnáčovou (ANO). Optimismus odůvodňuje tím, že již získali více podpisů pro registraci do voleb, než dostalo při minulých volbách vítězné ANO, jemuž dalo hlas 77 tisíc Pražanů. A že podobně vyhrál před čtyřmi lety s občanskou kandidátkou Praha 7 sobě v městské části, kde nyní dělá starostu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.