Objem nových úvěrů na bydlení za první pololetí patří k nejvyšším v tuzemské historii. Oproti předchozímu roku však růst zpomalil. Víc se začala projevovat zpřísnění, která bankám kvůli obavám z vývoje v horších časech už dva roky ordinuje Česká národní banka. Další regulace začnou platit od října, do té doby se ještě dá předpokládat nárůst počtu uzavřených smluv.

Podle údajů ČNB si lidé od ledna do konce června na bydlení půjčili 175 miliard korun. Částka zahrnuje hypotéky, úvěry stavebních spořitelen i refinancované úvěry.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.