Klienti zkrachovalého H-Systemu se na pondělním jednání s konkurzním správcem Josefem Monsportem dohodli na dalším postupu.

Shodli se, že provedou nové ocenění dostavěných domů, ze kterých se mají klienti dle nařízení Nejvyššího soudu vystěhovat. Největší překážky smíru se přesto odstranit nepodařilo.

Dohodu s klienty bezprostředně po jednání potvrdil Josef Monsport. "Shodli jsme se, že zatím nepůjdeme do dražby, ale že za cenu obvyklou vezmeme tu, jakou určí nově vybraný znalecký ústav," uvedl konkurzní správce H-Systemu.

Jednání se účastnil také senátor a předseda senátního podvýboru pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Čunek. Potvrdil, že pokud se všechny strany shodnou na znaleckém ústavu, který provede nové ocenění domů, mohl by mít posudek vyšší váhu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.