Angela Merkelová je v těchto dnech na dovolené − na přelomu července a srpna si ji vybírá každý rok. Místo její rekreace letos kancléřství nezveřejnilo. S největší pravděpodobností to ale opět bude Itálie. Německá kancléřka miluje pěší turistiku a pravidelně jezdí do Jižního Tyrolska, či na ostrov Ischia.

Na letošní dovolené ale Merkelovou zastihly špatné zprávy. Popularita jejího konzervativního bloku tvořeného křesťanskými demokraty (CDU) a bavorskou Křesťansko-sociální unií (CSU) na konci července spadla na nejnižší hodnotu od roku 2006. Volilo by ho jen 29 procent Němců, ukázal průzkum agentury Emnid. Uskupení by tak i nadále s přehledem vyhrálo volby, oslabují ho ale vnitřní spory o přístupu k migraci.

"Spojenectví CDU a CSU je těžce poškozené, rány jsou hluboké," tvrdí deník Handelsblatt. Upozorňuje na to, že němečtí voliči se tradičně odvracejí od těch stran, jejichž politici se hádají sami mezi sebou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.