Premiér Andrej Babiš postupně přebral ČSSD i kolegům z hnutí ANO několik témat, díky kterým se jako politik může zviditelnit. Předseda vlády se například výrazně angažuje v zahraniční politice. Aktuálně se ujal migrace, i když obě oblasti primárně spadají pod šéfa diplomacie a současně ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Babiš ale bude řešit navíc také důchodovou reformu, vědu, korupci a problematiku rovnosti žen a mužů.

Pro přípravu změn v důchodovém systému Babiš vytvořil už dříve pracovní skupinu. Minulý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál požadoval, aby téma typické pro sociální demokracii přejal jeho resort, a tedy ČSSD. Po jeho nedávném odchodu má ministerstvo vést Jana Maláčová a ta už takovou ambici nemá. Podle ní se však ministerstvo do práce Babišovy skupiny aktivně zapojí. "Neexistuje důležitější věc, na které musí být co nejširší politický konsenzus, než je důchodová reforma," řekla Maláčová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.