Padesát let uplyne 21. srpna od noci, během níž vojska Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem rozdrtila demokratizační proces v Československu a na dlouho obsadila zemi. Čtvrtina Čechů − mezi mladými od 18 do 26 let dokonce téměř polovina − přesto k roku 1968 nedokáže přiřadit ani jeden z výrazů, jako je invaze vojsk, okupace, obsazení, srpen, normalizace či pražské jaro. Ukázal to výzkum agentury NMS Market Research pro společnost Post Bellum.

Tisícovky lidí se tazatelé zeptali, zda vědí, co se v daném roce stalo. Pokud si vyslechli aspoň jeden z výše uvedených výrazů, započítali, že člověk odpověď zná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.