Vodu mohou lidé z Třebonína na Čáslavsku čerpat jen večer mezi šestou a devátou hodinou. Obecní zdroje − dva vrty a tři studny − pro 180 obyvatel vyschly. "Hospodyňky mají tři až čtyři hodiny na to, aby mohly zapnout pračku a vyprat si. Bohužel nám zdroje vody zatím více nedají," říká starostka Marie Francová. Vody se jim nedostává už dva roky. Podobně je na tom obec Přišimasy na Kolínsku. Leží v jedné z oblastí, které se potýkají s největším úbytkem spodních vod v Česku. Kohoutky tu v poslední době přestaly téct už dvakrát. Pořádně nezapršelo od dubna.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.