Po téměř osmnácti letech soudních sporů přineslo úterý samé špatné zprávy části klientů zkrachovalého H-Systemu, který sliboval dostupné bydlení v okolí Prahy. Šesti desítkám rodin nejdřív Nejvyšší soud nařídil, že se do měsíce musí vystěhovat z domů, které na své náklady na přelomu tisíciletí dokončily.

A hned poté konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport HN oznámil, že po klientech bude navíc požadovat i uhrazení nájmu za poslední tři roky.

"Není to moje libovůle. Podle zákona to musím udělat," uvedl Monsport s tím, že další postup projedná s věřitelským výborem, který se sejde během srpna.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.