Nejvíc časopisů v Česku prodá německé vydavatelství Bauer Media. Loni to bylo téměř 50 milionů výtisků, což je více než třetina tuzemského trhu. Tento významný mediální hráč by ale brzy měl změnit majitele − má se jím stát skupina Agrofert, spadající do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše.

Podle zdrojů HN obeznámených s průběhem prodeje se Němci už domluvili s vydavatelstvím Mafra, což je zjednodušeně řečeno mediální divize Agrofertu. K deníkům MF Dnes a Lidové noviny či nejposlouchanějšímu českému Rádiu Impuls by tak získala přes třicet lifestylových a televizních magazínů v čele s Cosmopolitanem, Harper's Bazaarem či Chvilkou pro tebe.

Transakce by měla být oznámena v následujících týdnech. Podle zdroje HN i oslovených analytiků by se kupní cena mohla pohybovat okolo jedné miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.