Podtitul poslední knihy autorské dvojice Andreje Soldatova a Iriny Bogoranové byl Boj mezi ruskými digitálními diktátory a novými on-line revolucionáři. Práce vyšla již před třemi lety a její autoři dnes přiznávají, že revolucionáři jsou nyní na hraně definitivní porážky. Mimo jiné kvůli tomu, že hlavní hráči IT průmyslu se nechali zlákat příslibem zakázek pro ruský vojensko-průmyslový komplex.

"Až do roku 2012 byl ruský internet svobodný až na úroveň anarchie. Na autorská práva se kašlalo, každý dělal, co chtěl. To všechno bylo možné díky tomu, že Putin věřil televizi, a ne internetu. Když ale v roce 2012 zjistil, že proti němu demonstrují statisíce lidí, pochopil, že udělal chybu," říká Irina Bogoranová. Odvolává se na protesty ze zimy 2011/2012, kdy hlavně střední třída ve velkých městech protestovala proti Putinovu návratu do prezidentského křesla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.