Známá americká fráze "co se stane v Las Vegas, zůstane v Las Vegas" říká, že každý si může občas vyhodit z kopýtka a napáchané hříšky si pak nechat jen pro sebe. Donald Trump si ale plete Las Vegas s Helsinkami. Jenže zatímco on se rozhodl mlčet o tom, co vše se na summitu mezi ním a Vladimirem Putinem odehrálo, Moskva už informace pouští.

Putin na společné tiskovce s Trumpem v Helsinkách uvedl, že Robert Mueller, který v USA vyšetřuje ruské zasahování do amerických prezidentských voleb 2016, by mohl být v Moskvě přítomen výslechu svědků na ruské straně. Ale výměnou za to by Rusové mohli obdobně ve Washingtonu vyzpovídat Američany, kteří zajímají je. Trump to přímo na tiskovce označil za "úžasný nápad".

Už to se zdálo dost podezřelé, ale americké diplomacii přímo vyrazilo dech, když Moskva dva dni po summitu uvedla, že Putin chtěl po Trumpovi, aby mu takto předhodil bývalého velvyslance USA v Moskvě Michaela McFaula. Od první chvíle, kdy v únoru 2012 přišel do Ruska, byl McFaul osočen, že pracuje proti Putinovi, on a jeho rodina byli šikanováni, po necelých dvou letech se z Ruska vrátil.

Nicméně Putin by si patrně chtěl ještě vyřídit účty.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru