Nyní dvaapadesátiletého Alžířana Djamela Beghala francouzská justice dříve soudila hned dvakrát. Poprvé v roce 2005 kvůli jeho plánu zaútočit na americké velvyslanectví v Paříži a podruhé o pět let později kvůli jeho pokusu osvobodit islamistu, který si odpykával trest za teroristický atentát v metru z roku 1995. Po letech ve vězení se nedávno dostal na svobodu, francouzské úřady ho ale ihned vyhostily do Alžírska. I tam ho čeká žalář.

Do konce roku 2019 vyjde z francouzských věznic na 450 zradikalizovaných islamistů, jako je Beghal, uvedla nedávno francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová. Na rozdíl od Beghala se většinou jedná o Francouze. Tamní vláda proto hledá cesty, jak snížit riziko spojené s islamisty, kteří si odpykali svůj trest a čeká je propuštění na svobodu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.