Armáda udělala důležitý krok pro to, aby měla větší šanci uspět ve válce v kybernetické sféře. Tu NATO před dvěma lety uznalo za regulérní bojiště. Ministerstvo obrany nechá do konce roku vycvičit desítky svých pracovníků v ochraně proti hackerům od expertů česko-izraelské společnosti CyberGym Europe.

Projekt není velký, ministerstvo vyjde na šest milionů korun. Dokládá ale snahu Česka o posílení v kyberprostoru.

Společností schopných splnit požadavky ministerstva je v Česku málo. CyberGym Europe se do otevřeného výběrového řízení zapojila jako jediná. "Plně využíváme unikátního izraelského know-how, které jsme doplnili o evropské regulace, normy a specifika," řekl HN šéf představenstva firmy Martin Uher.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.