Letadlo s českými turisty způsobilo na jihoafrickém letišti v Johannesburgu poprask. Krátce poté, co cestující vystoupili, psi začali štěkat a celníci se vrhli na starší dámu. "Zkoprněl jsem, protože jsem si myslel, že veze drogy," vzpomíná na loňskou třítýdenní expedici po Jižní Africe místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Ozbrojenec však začal tahat ze zavazadla jednu štangli salámu za druhou. Objevil jich sedm.

"Všichni se smáli, paní ale plakala, protože si myslela, že umře hlady. Druhý den se smála také. Zjistila, že přijela do civilizované země, kde si může koupit tolik věcí, a mnohdy i zdravější než u nás," říká Papež. Představy některých Čechů jsou podle něj − i po 29 letech od pádu režimu − stále zkreslené. Navíc se jim mnohdy nechce za místní jídlo utrácet. Ostatně, začátkem léta internet obletěla zpráva o tom, že čeští turisté během dovolené na Slovensku nahlásili krádež oběda: řízky.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.