Nokia 8810 není sci-fi, ale povedené retro

Modernizovaná verze legendárního telefonu Nokia 8810 známého z filmu Matrix se začala prodávat. Takzvaný banánový telefon se pohybuje na rozhraní obyčejných a chytrých telefonů. Ovládá se čistě tlačítky, ale umí se připojit k rychlému mobilnímu internetu a sdílet ho s počítačem nebo tabletem. Přímo v telefonu jsou i mapy od Googlu a Google Asistent, ten ale funguje pouze v angličtině. Do telefonu lze stáhnout i několik aplikací, chystá se i Facebook a WhatsApp. Podrobnou recenzi Nokie 8810 najdete na našem webu tech.ihned.cz.

Nová generace monitorů umí i HDR

Asus je první výrobce, který v Česku začíná prodávat monitor, jenž nabízí rozlišení 4K (UltraHD) s podporou kvalitního podání HDR efektů s vysokým maximálním jasem a kvalitním podáním černé barvy. Jako všechny herní monitory pro náročné i ten od Asusu podporuje funkci G-Sync pro plynulejší zobrazení videoher a má vysokou maximální obnovovací frekvenci 144 Hz. Úhlopříčka monitoru je 27", díky tomu je obraz velmi jemný. Dobrý dojem ale kazí cenovka − 64 900 korun. Ne, není tam nula navíc, herní monitor od Asusu je dražší než mnohem větší špičkové televizory včetně těch s OLED panely.

Myší klasika od Microsoftu se vrací

Microsoft má v nabídce desítky různých myší, ale jen jedna je výjimečná. Microsoft Classic Intellimouse je návrat legendární optické myši, která ve své době ohromila přesností, ergonomií a spolehlivostí. Proti původní Intellimouse má nový model snímač s vyšším rozlišením a jiné spínače tlačítek, pocit z jeho používání je ale stejný jako u klasiky. Microsoft ostatně zůstal u tradičního kabelového provedení. Cena kolem osmi set korun odpovídá kvalitě.

jarvis_5b50a972498e8cf889353045.jpeg
Asus je první výrobce, který v Česku začíná prodávat monitor, jenž nabízí rozlišení 4K.
Foto: Asus
jarvis_5b50a972498e8cf889353049.jpeg
Microsoft Classic Intellimouse je návrat legendární optické myši, která ve své době ohromila přesností, ergonomií a spolehlivostí.
Foto: Microsoft
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru