Nokia 8810 není sci-fi, ale povedené retro

Modernizovaná verze legendárního telefonu Nokia 8810 známého z filmu Matrix se začala prodávat. Takzvaný banánový telefon se pohybuje na rozhraní obyčejných a chytrých telefonů. Ovládá se čistě tlačítky, ale umí se připojit k rychlému mobilnímu internetu a sdílet ho s počítačem nebo tabletem. Přímo v telefonu jsou i mapy od Googlu a Google Asistent, ten ale funguje pouze v angličtině. Do telefonu lze stáhnout i několik aplikací, chystá se i Facebook a WhatsApp. Podrobnou recenzi Nokie 8810 najdete na našem webu tech.ihned.cz.

Nová generace monitorů umí i HDR

Asus je první výrobce, který v Česku začíná prodávat monitor, jenž nabízí rozlišení 4K (UltraHD) s podporou kvalitního podání HDR efektů s vysokým maximálním jasem a kvalitním podáním černé barvy. Jako všechny herní monitory pro náročné i ten od Asusu podporuje funkci G-Sync pro plynulejší zobrazení videoher a má vysokou maximální obnovovací frekvenci 144 Hz. Úhlopříčka monitoru je 27", díky tomu je obraz velmi jemný. Dobrý dojem ale kazí cenovka − 64 900 korun. Ne, není tam nula navíc, herní monitor od Asusu je dražší než mnohem větší špičkové televizory včetně těch s OLED panely.

Myší klasika od Microsoftu se vrací

Microsoft má v nabídce desítky různých myší, ale jen jedna je výjimečná. Microsoft Classic Intellimouse je návrat legendární optické myši, která ve své době ohromila přesností, ergonomií a spolehlivostí. Proti původní Intellimouse má nový model snímač s vyšším rozlišením a jiné spínače tlačítek, pocit z jeho používání je ale stejný jako u klasiky. Microsoft ostatně zůstal u tradičního kabelového provedení. Cena kolem osmi set korun odpovídá kvalitě.

jarvis_5b50a972498e8cf889353045.jpeg
Asus je první výrobce, který v Česku začíná prodávat monitor, jenž nabízí rozlišení 4K.
Foto: Asus
jarvis_5b50a972498e8cf889353049.jpeg
Microsoft Classic Intellimouse je návrat legendární optické myši, která ve své době ohromila přesností, ergonomií a spolehlivostí.
Foto: Microsoft
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru