Lva nebo tygra může v Česku chovat téměř kdokoliv. Pravidla jsou podle kritiků mírná a zákon je přesně nenařizuje. Stejně jako to, jak se s velkými kočkovitými šelmami pohybovat na veřejnosti. O zpřísnění usilují odborníci už dlouho, aktuální kauza zabíjení a nelegálního obchodu s tygry v chovu podnikatele Ludvíka Berouska staršího tlačí úřady ke změně. Ty nyní přicházejí s návrhy, aby chovatelé měli lepší kvalifikaci, zpřísnila se evidence nejen živých, ale i uhynulých zvířat a zvětšily se výběhy.

Policie po pondělní razii obvinila z neoprávněného nakládání s chráněnými zvířaty muže ve věku 35, 56 a 67 let, mezi nimi je i Berousek st., který patří k největším chovatelům šelem v Česku. Při vyšetřování našli celníci a policisté mimo jiné tělo čerstvě zabitého tygra, kůže velkých kočkovitých šelem a jejich zuby a drápy. Tygra zastřelili pachatelé do oka a krku, aby střela neporušila jeho kůži.

Aby se předešlo případům nelegálního nakládání s těly zvířat, která chrání Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES), chce ministerstvo životního prostředí podle zjištění HN zpřísnit veterinární dozor.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.