Nejméně dva celovečerní filmy by měly vzniknout o záchraně malých fotbalistů a jejich trenéra ze zatopené thajské jeskyně. Jeden z producentů mluví o "hvězdně obsazeném prvoligovém hollywoodském trháku", další chce naopak předejít tomu, aby američtí filmaři předělali příběh k nepoznání. Thajská kancelář cestovního ruchu s podporou premiéra plánuje, jak se z jeskyně stane turisticky atraktivní místo s veškerou infrastrukturou. Předseda vlády doporučuje, aby místo bylo zabezpečené, pěkně nasvícené a pohodlně přístupné. Chybět nesmí ani expozice věnovaná celému příběhu uvězněné výpravy.

Podobné události přitahují marketing a média vždycky. Happy end sice posiluje tržní potenciál, ale klíčovou roli má čas. První aktivity proto vzniknou, sotva hladina vody klesne na přijatelnou úroveň. Mezitím budou příběh oživovat navazující zprávy o tom, jak se klukům daří po návratu z nemocnice, a historky o jejich rodinách. Ačkoliv si přijdou na nějaké peníze v podobě různých honorářů, reálně největší byznys bude o nich bez nich. Doufat mohou aspoň v to, že jim ve filmech nabídnou vedlejší role.

Na sociálních sítích se už vtipkuje, jestli se hlavní hvězdou hollywoodského zpracování stane zase Tom Hanks. Herec totiž měl tu čest ztvárnit už několik civilních hrdinů, mimo jiné ve snímcích inspirovaných napínavou misí Apolla 13 nebo šťastným přistáním letadla na řece Hudson v New Yorku. Jako by měl na takové role patent. Jeden z internetových memů na jeho konto poznamenal, že s Hanksem je lepší nikam nejezdit, protože jeden nikdy neví, co se zase semele.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru