ANO

Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Cyrrus

Inflace je výrazně nad prognózou ČNB navzdory červnovému zvýšení sazeb, které bylo pro podstatnou část trhu nečekané. Rychlejší zdražování je ve velké míře důsledkem slábnutí koruny a rovněž nečekaně silného odlivu kapitálu ze zemí typu České republiky. ČNB by měla aktivněji přistoupit k dalšímu zpřísňování své měnové politiky a zvýšit sazby už na svém srpnovém zasedání.

NE

Viktor Zeisel, ekonom Komerční banky

Do velké míry se jednalo zejména o zvýšení v tradičně volatilních cenách pohonných hmot, potravin a elektřiny. Jádrová inflace se sune nad dvě procenta pouze pozvolně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru