Lidem, kteří bojují za zrušení letního času, svitla naděje. Evropská komise vyslyšela výzvu Evropského parlamentu a v pondělí zahájila veřejnou konzultaci o tom, jestli se má každoroční přecházení na letní čas zrušit, nebo zachovat. Pomocí on-line formuláře mohou svůj názor vyslovit i občané.

Brusel pak výsledky konzultace vyhodnotí a rozhodne se, jestli zrušení letního času navrhne, nebo ne. Pokud by k tomu mělo dojít, je logické, že by se to muselo stát na úrovni celé Evropské unie. Mít jiný čas v Česku a třeba v Německu nebo na Slovensku by nebylo zrovna chytré.

Jenže tohle lidem nevysvětlíte. Pro euroskeptiky nebude nic jednoduššího než začít křičet − podívejte, Brusel už chce poroučet i času! Návrh komise by sice nejdřív musely schválit členské země EU a europoslanci, ale takovými detaily se kritici nezabývají.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.