O jaké značce by lidé nejspíš řekli, že je sexy a dostatečně cool? Apple, Tesla, možná nějaká luxusní francouzská či italská společnost. Oděvní firmu Benetton by do této kategorie asi zařadil málokdo.

Přitom ještě docela nedávno tomu bylo jinak. Benetton provokoval svými originálními reklamami. Byla to firma, o které by nikdo neřekl, že je tuctová. V 90. letech měla dokonce vlastní stáj formule 1 a zářila originalitou.

Ty doby jsou ale pryč a Benetton na své konkurenty ztrácí. Teď ho zasáhla i smrt jednoho ze zakladatelů − Carlo Benetton zemřel v úterý v italském Trevisu ve věku 74 let.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.