Koruna se stále řadí mezi měny rozvojových trhů a tak je na ni pohlíženo i zahraničními investory. Ti v případě nárůstu nervozity na trhu reagují stahováním svých investic z těchto ekonomik. Trhy jsou přitom v poslední době zatíženy eskalací obchodní války a politickou nejistotou v eurozóně.

To vše pak stojí za masivními odlivy kapitálu z rozvojových trhů. Globální akciový index rozvojových ekonomik MSCI tak ve druhém čtvrtletí oslabil o 8,5 procenta. Jde o nejhorší čtvrtletní výsledek od roku 2015. Obdobný dluhopisový index klesl o 3,6 procenta.

Konec minulého týdne však ukázal světlo na konci tunelu. Pozitivní statistiky z ekonomiky zlepšily sentiment na trhu. Odvedly pozornost od obchodního válčení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru