Donald Trump nemá rád volný obchod. Nejvíc mu vadí mnohostranné dohody o volném obchodu, tedy takové, na kterých se podílí víc zemí. Odvolal americký podpis pod dohodou se státy Pacifiku a tvrdě kritizuje smlouvu NAFTA, tedy dohodu s Kanadou a Mexikem. Naopak země Evropské unie samy sebe označují za hlavní zastánce volného obchodu. Tvrdí, že od těchto principů neustoupí navzdory přístupu amerického prezidenta.

Trump ale může pro své tažení proti volnému obchodu získat v Evropě významného spojence. Je jím nová italská vláda tvořená populistickými stranami − protestním Hnutím pěti hvězd a krajně pravicovou Ligou, dříve známou jako Liga severu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.