AMAZONSKÝ DEŠTNÝ PRALES

Čím mě tato rybářská oblast zaujala?

Od okamžiku, kdy jsem amazonský deštný prales navštívil poprvé, jsem se do tohoto místa zamiloval. Pokud bych nějaké místo označil jako ráj na zemi, bude to právě Amazonie. Je to místo obrovské a pestré biodiverzity. Je to, jako kdybyste chytali v největším akváriu na světě. Jen s tím rozdílem, že ancistrusi nemají 15 centimetrů jako ve vašem akváriu, ale třeba i 60.

Které ryby se tam dají chytit?

V amazonských vodách plavou stovky zajímavých druhů ryb všech barev, tvarů i velikostí. Evoluce zde probíhala velmi pestře a štědře, a proto při pohledu na některé z místních druhů máte pocit, jako byste se dívali na obraz od Picassa. Některé z tamních rybích druhů dosahují úctyhodných rozměrů a svou velikostí připomínají spíše poslední žijící dinosaury na planetě. Dva největší z těchto druhů jsou piraíba, obrovský amazonský sumec, a bájná královna amazonských vod arapaima velká.

Co jsem tam ulovil nejzajímavějšího?

Pro mě je rybaření v Amazonii spojeno s lovem přerostlých akvarijních ryb, kdy zdaleka nezáleží pouze na velikosti. Z amazonských obrů se mi podařilo zdolat zatím největší zdokumentovanou arapaimu o délce tři metry a sedm centimetrů a váze 154 kilogramů.

Jaké rybářské vybavení je zde potřeba?

Vždycky je důležité volit podle toho, na jakou rybu se chcete zaměřit. Nelze tak zcela jednoduše odpovědět. Co je ale důležité zmínit, je, že v Amazonii budete mít pouze to, co si tam přivezete. Nenajdete zde žádné obchody s rybářskými ani jinými potřebami. Vybavení, které si vezete, tak musí být důkladně otestováno a prověřeno, abyste se na něj mohli spolehnout. Pokud se vám tam cokoliv zničí, buď to opravíte, nebo zahodíte.

Kdy je tam vhodné jet?

V Amazonii se musíte vždy řídit obdobím dešťů. Jsou druhy, jako kupříkladu sumci, pro které je období dešťů, tedy zvýšený průtok vody, tou nejlepší dobou. Na arapaimy je to však naopak čas nejhorší. Období dešťů také není pro každého. Může pršet i několik dní v kuse a na lidskou psychiku to může mít neblahý dopad.

Jak je to celé finančně náročné?

Musíme si uvědomit, že pokud se bavíme o amazonském deštném pralese, mluvíme o lese, který je velký jako půlka Evropy. Velmi tedy záleží na tom, do které země a na jaká místa jedete. Stejně tak záleží na tom, jak velký luxus ve svém životě a rybaření vyžadujete. Můžete se vydat do exkluzivních pralesních lodží, kde se cena za denní pobyt může pohybovat okolo tisíce dolarů, a stejně tak lze vyrazit spontánně do pralesa, kde vás to kromě vašich zásob nebude stát ani korunu. K takové cestě však potřebujete už dostatečné znalosti, abyste ji nejenom zvládli, ale také se ve zdraví vrátili.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.