Milé čtenářky, milí čtenáři,

dnešní děti to v lecčems nemají snadné. Od hraní na hřišti za domem nebo lítání po vsi je často úspěšně odrazují moderní technologie a sociální sítě. A tak sice umí přeinstalovat počítač, ale netuší, jak krásné je pozorovat z posedu jeleny v ranní mlze, chytit v řece úhoře do ruky nebo poznat ve spleti hlasů v korunách stromů pěnkavu. Jak pak mají vnímat takové myslivce, když o nich slyší jen ve zprávách, že střílejí přemnožené kance nebo omylem (a výjimečně) sami sebe.

Moje generace ráda sledovala filmy s Tomášem Holým Pod Jezevčí skálou nebo Na pytlácké stezce, které se odehrávaly uprostřed podmanivé šumavské přírody. Lehce jsme tak mohli k myslivcům a hajným vzhlížet s obdivem a jejich práci jim závidět. Mně osobně se hájenka hajného Straky líbila tak moc, že ještě na konci základní školy jsem vážně uvažoval o tom, že se stanu lesníkem.

"Myslivost se nedá vykonávat krátkodobě, s okamžitým a hmatatelným ziskem jen pro trofeje nebo zvěřinu. Pak je to totiž pouhý lov," řekl mi nedávno šéfredaktor časopisu Myslivost Jiří Kasina. Podobně podávaly myslivost zmíněné snímky. Tedy ne jako nějaký koníček, ale styl života, celoživotní posedlost a vyjádření vztahu k přírodě a ke zvěři.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.