Společnost SUSE oznámila vydání nových verzí svých produktů SUSE Linux Enterprise 15, SUSE Manager 3.2 a operačního systému vyladěného pro superpočítače SUSE Linux Enterprise High Performance Computing 15. Nové verze zmíněných produktů se zaměřují na poskytování prostředí vhodného pro inovace v době rapidní digitální transformace a nutnosti naplnit požadavky multimodálního IT.

"Vzhledem k tomu, že organizace po celém světě transformují své podnikové systémy na moderní a agilní technologie, je zapotřebí více odlišně nastavených infrastruktur - pro optimalizaci vzhledem ke konkrétní aplikaci a provozované technologii," uvedl Thomas Di Giacomo, ředitel SUSE CTO. “Často to znamená integraci cloudových platforem do podnikových systémů, slučování vývoje pro kontejnerové aplikace s tradičním vývojem nebo kombinaci starých legacy systémů s microslužbami. K překlenutí tradiční a softwarově definované infrastruktury společnost SUSE vybudovala multimodální operační systém - SUSE Linux Enterprise 15."

Seniorní analytik Stephen Belanger, který pracuje ve společnosti IDC – v divizi výpočetní platformy, uvedl: "Operační systémy zůstávají základním stavebním kamenem pro moderní infrastruktury. Linux se stal preferovaný jak pro cloud, tak pro vývoj moderních cloudových aplikací. Díky tomu získala tato platforma postavení jasné volby pro vývoj u většiny nezávislých dodavatelů software. Dnes je Linux široce využíván jako běhové prostředí pro tradiční aplikace i pro aplikace příští generace, které jsou postavené na virtuálních farmách či na bázi kontejnerových systémů. SUSE Linux Enterprise je nejlepší volbou pro provoz SAP aplikací, mainframů, superpočítačů a samozřejmě i pro další obdobné případy, kdy podniky kladou na své systémy vysoké nároky."

SUSE Linux Enterprise 15

Moderní modulární operační systém, který pomáhá zjednodušit multimodální IT, zefektivňuje tradiční IT infrastrukturu a poskytuje celistvou platformu pro vývojáře. Výsledným benefitem je, že zákazníci mohou velmi snadno nasazovat, spravovat a měnit celkové zatížení aplikací kritických pro byznys (v domácím i věřejném cloudu).

Platforma SUSE Linux Enterprise 15 používá společný “code base”, díky kterému je možné migrovat aplikace napříč multimodálním IT prostředím firmy. Architektura, kterou navrhlo SUSE, tzv. “Modular+” pomáhá zákazníkům lépe čelit všem výzvám, které je čekají při snaze zefektivnit a inovovat stávající, tradiční IT infrastukturu. Svým zaměřením na komunitu vývojářů SUSE Linux Enterprise 15 usnadňuje a urychluje přechod od bezplatného komunitního Linuxu (openSUSE Leap) k plně podporovanému podnikovému řešení linuxového operačního systému.

„Velice vítáme uvedení nové verze SUSE Linux Enterprise Server 15. Skrz naše blízké strategické partnerství, SUSE a Fujitsu společně vylepšily vlastnosti tohoto operačního systému pro běh kritických aplikací a hybridní cloud. Integrace SUSE Linux Enterprise Server 15 s hardwarem od Fujitsu, softwarem a našimi službami zaručuje vysoký výkon a další zvýšení spolehlivosti a bezpečnosti operačního prostředí. Jsem si jistý, že naše probíhající spolupráce bude dále napomáhat poskytovat stabilní a spolehlivý provoz IT pro naše zákazníky,“ řekl Kenji Kaneshige, viceprezident, divize vývoje Linuxu a software ve Fujitsu Limited.

John Majeski, který vede divizi software v Lenovo Data Center Group, konstatuje: “V Lenovu chválíme spolupráci se SUSE, protože společně pomáháme našim zákazníkům vytvořit softwarově-definovaná datová centra budoucnosti s využitím našich ThinkSystem serverů. SUSE Linux Enterprise 15 společně s Lenovo ThinkSystems představuje prostředí založené na našich dlouholetých zkušenostech z trhu. Toto prostředí umožňuje provozovat kritickou infrastrukturu, analytické systémy nebo superpočítače. S využitím SUSE Linux Enterprise 15 běžícího na ThinkSystem serverech získávají naši zákazníci benefity bezpečné, agilní a výkonné platformy, která je připravuje na přesun do softwarově-definovaného světa."

SUSE Manager

“Pro Linux na míru”, hlásá poslední release nástroj SUSE Manager, který přináší nové funkce snižující náklady, vylepšující DevOps a usnadňující správu rozsáhlých a komplexních systémů napříč internetem věcí (IoT), cloudem a kontejnerovou infrastrukturou. To vše je v jediném nástroji, který plní požadavky na správu a údržbu, a který zefektivňuje DevOps od koncových zařízení až po Kubernetes prostředí. Zlepšení v použitelnosti SUSE Manager zároveň přichází v podobě rozšíření ovládacích obrazovek pro správu rozsáhlých systémů se složitými deployment modely.

Použití vysoce výkonných výpočetních farem (“high-performance computing”) je srdcem, které pohání pokročilou analytiku (jakou je kupříkladu umělá inteligence a strojové učení) a pak je schopné z velkého množství dat simulovat modelové situace jako např. budoucí prognózy. Podle SUSE představuje SUSE Linux Enterprise High Performance Computing 15 samostatný produkt pokrývající rostoucí potřeby trhu superpočítačů. Přináší rozsáhlou sadu podporovaných nástrojů speciálně navržených pro správu paralelních prostředí, včetně řízení pracovní zátěže, a správy clusterů.

Společnost SUSE si uvědomuje potřebu chránit investice firem do IT. Zejména pak při transformacích a modernizacích IT, kdy je klíčové stavět mosty mezi generačně rozličnými architekturami aplikací. Poslední release dodává firmám silné nástroje, které jim umožňují transformovat IT postupně svým vlastním tempem.

SUSE Manager 3.2 dostupný už nyní a SUSE Linux Enterprise 15 bude dostupný v polovině července. Oba dva produkty budou také dostupné ve veřejném cloudu na Amazon Web Services, Google Cloud Platform a Microsoft Azure. Pro více informací o SUSE Linux Enterprise 15 navštivte: www.suse.com/server. Informace ohledně SUSE Manager najdete zde: www.suse.com/products/suse-manager a detaily o SUSE Linux Enterprise High Performance Computing 15 zde:  www.suse.com/products/server/hpc.