Prezident jmenoval další kabinet Andreje Babiše, čímž byl spuštěn řetězec událostí. Například končící ministr spravedlnosti Robert Pelikán šel položit květiny na pomník Milady Horákové ve Sněmovní ulici, což byl jeho poslední akt ve funkci. A jeho úřadu v budoucí vládě tolerované komunisty se pak ujala Taťána Malá, což je facka celému oboru.

Člověka, jehož disertační práce zkoumala problematiku nedokonalé subjektivity v obchodním právu, nahradila paní, která je hlavně loajální. Titul si přinesla ze slovenské soukromé školy, která udělá právníka i z toho, kdo předtím psal o mikroklimatických podmínkách při chovu králíků.

Navíc se ukázalo, že paní Malá si psaní své magisterské práce nejspíš trochu usnadnila. Když ale zrovna dostáváte klíče od velkého domu na Novém Městě, neděláte si s nějakým podezřením z plagiátorství těžkou hlavu.

Neděláte si moc hlavu ani s tím, jakou úctu k právu a institutu spravedlnosti jako takovému bude mít široká veřejnost. Natož s tím, jak vás mají respektovat lidé, kteří odborně dřou, váží každou nuanci − a teď mají nad sebou šéfku, která se do politického života uvedla nápadem počkat se stíháním stranického lídra další čtyři roky.

"Člověk není zatížen zkušeností jen z jedné odborné skupiny a můžu se na ty věci dívat s trochu větším odstupem," komentovala v rozhovoru pro Právo svou krátkou zkušenost s justicí. "Loajalita není sprosté slovo. Jen strana nebo hnutí, které je konzistentní a vystupuje jednotně, může být úspěšné," odmítla názory, že svou funkci dostala jen kvůli tomu, aby mohla bránit Babiše.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru