V dechberoucím utkání na mistrovství světa ve fotbalu mezi Argentinou a Nigérií v úterý večer nakonec zvítězil Lionel Messi a jeho spoluhráči. Odvrátili tak na poslední chvíli vyřazení ze základní skupiny a slavného Diega Maradonu to tak vzalo, až to vypadalo, že skončí na jednotce intenzivní péče.

Petrohradští hasiči museli v noci přijet s výsuvným žebříkem a sundat z parapetu čtvrtého patra domu skupinku oslavujících argentinských fanoušků. Ale nikomu to, zdá se, nevadilo.

Město na Něvě je na příliv turistů zvyklé a připravené. Každý den sem proudí desítky tisíc cizinců, ať již jde o Finy, kteří sem zajíždějí za levným alkoholem, nebo o milovníky umění, toužící zhlédnout památky v Ermitáži.

Díky tomu, že spolu s Vladimirem Putinem se do Kremlu odstěhovala pěkná řada rodáků, do města se posledních dvacet let investují značné peníze. Mimo jiné i do výstavby zbrusu nového fotbalového stadionu. Původně měl stát necelých sedm miliard rublů, nakonec se podle petrohradského vicegubernátora účet vyšplhal na 43 miliardy rublů (asi 19 miliard korun).

Problémy při stavbě byly takové, že radnice v roce 2016 nechala na stadionu dokonce sloužit mši s přímluvou za včasné dokončení stavby. Dopadlo to nakonec dobře a díky velkému množství fanoušků místního klubu Zenit nehrozí, že tribuny pro šedesát tisíc diváků zůstanou prázdné.

Související